Historia (WSHE)

Studia prowadzone przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Studia mają charakter kwalifikacyjny umożliwiający uzyskanie uprawnień do nauczania drugiego przedmiotu.

Adresatem studiów są osoby legitymujące się ukończeniem  studiów licencjackich lub magisterskich z pełnymi uprawnieniami pedagogicznymi, którzy chcą prowadzić zajęcia z przedmiotu Historia na wszystkich poziomach kształcenia bądź uczą tego przedmiotu, lecz nie posiadają kwalifikacji w tym zakresie.

Celem studiów jest przygotowanie słuchacza do nauczania przedmiotu z zakresu Historii oraz poszerzenie wiedzy historycznej (teoria i praktyka) w wymiarze potrzebnym do nauczania tego przedmiotu w szkołach na wszystkich poziomach kształcenia.

Szanowni Państwo,
ze względu na szczególne rozwiązania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz w trosce o zdrowie pracowników i studentów informujemy, że decyzją Rektora WSHE w Brzegu, wszystkie zajęcia, aż do odwołania, prowadzone są w formie zdalnej (on-line).

Studia trwają trzy semestry.

MODUŁ KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO

Podstawy dydaktyki
Emisja głosu
Etyka zawodu nauczyciela
Technologie informacyjne w edukacji

MODUŁ KSZTAŁCENIA SPECJALISTYCZNEGO

Historia Polski XIX w.
Historia nowożytna Polski do 1795r.
Historia powszechna XIX w.
Historia nowożytna powszechna
Historia średniowieczna Polski
Historia powszechna średniowieczna
Histria Polski 1918-1944
Historia Polski po II wojnie światowej
Dydaktyka nauczania historii (w klasach IV-VIII)
Dydaktyka nauczania historii (w szkole ponadpodstawowej)
Historia powszechna po II wojnie światowej.
Historia starożytna powszechna
Wtęp do badań historycznych
Archeologia ziem polskich
Nauki pomocnicze historii