Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza (UNS w Łodzi)

Studia prowadzone przez Uczelnię Nauk Społecznych w Łodzi.

Studia mają charakter kwalifikacyjny i przeznaczone są dla osób pragnących zdobyć kwalifikacje do pracy w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, zarówno w placówkach systemu oświaty – w świetlicy, bursie, internacie, czy sprawowania funkcji pedagoga szkolnego, jak i pozaszkolnych o charakterze wspierającym (np. w świetlicach socjoterapeutycznych, ogniskach wychowawczych); interwencyjnym (np. pogotowie opiekuńcze) bądź socjalizacyjnych (dom dziecka etc.).

Adresatami studiów są osoby legitymujące się dyplomem studiów magisterskich z pełnymi uprawnieniami pedagogicznymi. Studia skierowane są dla osób zainteresowanych uzyskaniem kwalifikacji zawodowych umożliwiających podejmowania zadań w obszarze działań opiekuńczo-wychowawczych.

Adresatami studiów są osoby:

• zainteresowane problematyką opieki i wychowania,
  • zamierzające podjąć pracę w charakterze opiekunów, wychowawców, pedagogów szkolnych
  • a także osoby już pracujące, pragnące podwyższyć posiadane kwalifikacje oraz poszerzyć kompetencje warunkujące efektywność działania w sferze opieki i wychowania.

Słuchacze nabywają kompetencje diagnostyczne oraz metodyczne w obszarze oddziaływań opiekuńczych oraz pracy wychowawczej, pozwalające na podejmowanie skutecznych oddziaływań z zakresu opieki, wychowania, profilaktyki i terapii w środowiskach wymagających pomocy i wsparcia.

Wybrane zagadnienia z psychologii rozwojowej, wychowawczej i klinicznej
Elementy diagnozy i terapii pedagogicznej
Wybrane zagadnienia z logopedii i zaburzeń mowy
Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza