Socjoterapia (WSHE w Brzegu)

Kandydat powinien udokumentować posiadanie wykształcenia wyższego przynajmniej na poziomie studiów pierwszego stopnia. Studia podyplomowe Socjoterapia mają charakter doskonalący.

Studia skierowane są dla osób, które chcą nabyć wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu diagnozy procesów grupowych, planowania i realizowania zajęć socjoterapeutycznych, kierowania grupą podopiecznych oraz ewaluacji oddziaływań pedagogicznych podejmowanych wobec grupy. Po zakończeniu studiów będą Państwo mogli podjąć pracę w między innymi placówkach opiekuńczo – wychowawczych, resocjalizacyjnych, terapeutycznych.

Szanowni Państwo,
ze względu na szczególne rozwiązania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz w trosce o zdrowie pracowników i studentów informujemy, że decyzją Rektora WSHE w Brzegu, wszystkie zajęcia, aż do odwołania, prowadzone są w formie zdalnej (on-line).

MODUŁ KSZTAŁCENIA KIERUNKOWEGO

Podstawy pedagogiki specjalnej
Dydaktyka specjalna
Diagnostyka w pedagogice specjalnej
Etyka zawodu nauczyciela

MODUŁ KSZTAŁCENIA SPECJALISTYCZNEGO

Wybrane zagadnienia z psychologii klinicznej i psychopatologii
Diagnoza zaburzeń emocjonalnych i zaburzeń zachowania
Sytuacja prawna młodzieży niedostosowanej społecznie
Profilaktyka i terapia uzależnień
Socjoterapia w instytucjach o charakterze zamknietym i środowisku otwartym
Konstruowanie indywidualnych programów socjoterapeutycznych
Metodyka resocjalizacji
Czas wolny dzieci i młodzieży
Metody pracy z grupą socjoterapeutyczną
Profilaktyka zachowań ryzykownych u dzieci i młodzieży
Trening interpersonalny
Trening umiejętności wychowawczych
Trening zastępowania agresji (ART.)
Trening samoświadomości

Praktyka – 60 godzin

Łączna liczba godzin - 435 (145h wykładów + 230h ćwiczeń + 60h praktyk)

Cena dla nowych Słuchaczy.0 zł 180 zł