Fizyka (WSHE w Brzegu)

Studia mają charakter kwalifikacyjny umożliwiający uzyskanie uprawnień do nauczania drugiego przedmiotu.

Adresatem studiów są osoby legitymujące się ukończeniem studiów magisterskich z pełnymi uprawnieniami pedagogicznymi, którzy chcą prowadzić zajęcia z przedmiotu Fizyka na wszystkich poziomach kształcenia bądź uczą tego przedmiotu, lecz nie posiadają kwalifikacji w tym zakresie.

Celem studiów jest wyposażenie Słuchaczy w niezbędną wiedzę oraz praktyczne umiejętności do prowadzenia przedmiotu Fizyka w szkole podstawowej i ponadpodstawowej oraz rozbudzenia i rozwijania zainteresowań fizycznych uczniów.

Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 1450 ze zm.) oraz

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2023 poz. 2102).

Zakres tematyczny studiów podyplomowych obejmuje m.in.:

• Podstawy fizyki z elementami fizyki relatywistycznej
  • Fizyka cząsteczkowa i termodynamika z elementami fizyki statystycznej
  • Własności materii z elementami fizyki ciała stałego
  • Wprowadzenie do fizyki z elementami algebry i analizy matematycznej
  • Astronomia z elementami astrofizyki
  • Elektrodynamika i optyka
  • Fizyka fal z elementami akustyki
  • Elementy fizyki kwantowej
  • Fizyka atomu z elementami mechaniki kwantowej
  • Elementy fizyki jądrowej
  • Informatyka, programy użytkowe i techniki multimedialne
  • Dydaktyka nauczania fizyki w szkole podstawowej
  • Dydaktyka nauczania fizyki w szkole ponadpodstawowej
  • Praktyka – 90 godzin (45 godzin fizyki w szkole podstawowej + 45 godzin fizyki w szkole ponadpodstawowej)

Łączna liczba godzin - 380 (130h wykłady + 160h ćwiczenia + 90h praktyki)

zakres tematyczny dla studiów rozpoczętych od 01.10.2024 r.

Cena dla nowych słuchaczy180 zł
3 900 zł3 600 zł