Pedagogika specjalna – Pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią (WSHE)

Studia adresowane są do nauczycieli z wyższym wykształceniem pedagogicznym. Kierunek realizowany jest pod opieką merytoryczną Wyższej Szkoły Humanistyczno- Ekonomicznej w Brzegu.

Studia trwają trzy semestry – 685 godzin zajęć (w tym praktyka pedagogiczna 180 godzin) .

3 150 zł (lub 3 raty po 1 100 zł lub 10 rat po 340 zł) + 100 zł opłata rekrutacyjna

Studia podyplomowe nadające kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela, realizowane są zgodnie z wytycznymi zawartymi w:
Ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668)
oraz
Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019, poz. 1450)

25% pkt ECTS z programu studiów może być realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość́ (z wykorzystaniem platformy e-learningowej).

Podstawy pedagogiki specjalnej
Dydaktyka specjalna
Diagnostyka w pedagogice specjalnej
Etyka zawodu nauczyciela