Inspektor Ochrony Danych (IOD) (UNS w Łodzi)

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych RODO (Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE). Nowe przepisy dotyczą wszystkich podmiotów, które na terenie UE przetwarzają dane używając technologii informatycznych. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych zapewnia zmodernizowane, oparte na rozliczalności ramy ochrony danych osobowych w Europie.

Adresatami studiów są osoby zainteresowane pracą w sektorze publicznym (administracja, urzędy, szkoły, szpitale itp.), jak również wykonywaniem funkcji IOD w prywatnych przedsiębiorstwach. Studia skierowane są dla prawników, radców prawnych, adwokatów, wyższej kadry kierowniczej (w tym  administratorów danych, pracowników działów personalnych, IT, sekretarzy, naczelników, dyrektorów komórek organizacyjnych). Warunkiem zapisu na studia jest ukończenie studiów wyższych.

Celem studiów jest przygotowanie Słuchaczy do wykonywania zawodu na stanowisku Inspektora Ochrony Danych Osobowych w urzędach, przedsiębiorstwach oraz instytucjach. Ponadto studia pozwalają podnieść kompetencje specjalistów zajmujących się tworzeniem skutecznej ochrony strategicznych informacji przedsiębiorstwa.

Podstawy prawne ochrony danych osobowych
Zasady przetrwarzania i ochrony danych osobowych
Ochrona danych osobowych w sektorze publicznym i w sektorze prywatnym
System, struktura i uwarunkowania przepisów ochrony danych osobowych w krajach UE