Inspektor Ochrony Danych (IOD) (UNS w Łodzi)

Studia prowadzone przez Uczelnię Nauk Społecznych w Łodzi.

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych RODO (Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE). Nowe przepisy dotyczą wszystkich podmiotów, które na terenie UE przetwarzają dane używając technologii informatycznych. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych zapewnia zmodernizowane, oparte na rozliczalności ramy ochrony danych osobowych w Europie.

Adresatami studiów są osoby zainteresowane pracą w sektorze publicznym (administracja, urzędy, szkoły, szpitale itp.), jak również wykonywaniem funkcji IOD w prywatnych przedsiębiorstwach. Studia skierowane są dla prawników, radców prawnych, adwokatów, wyższej kadry kierowniczej (w tym  administratorów danych, pracowników działów personalnych, IT, sekretarzy, naczelników, dyrektorów komórek organizacyjnych). Warunkiem zapisu na studia jest ukończenie studiów wyższych.

Celem studiów jest przygotowanie Słuchaczy do wykonywania zawodu na stanowisku Inspektora Ochrony Danych Osobowych w urzędach, przedsiębiorstwach oraz instytucjach. Ponadto studia pozwalają podnieść kompetencje specjalistów zajmujących się tworzeniem skutecznej ochrony strategicznych informacji przedsiębiorstwa.

Studia trwają dwa semestry.


Podstawy prawne ochrony danych osobowych
Zasady przetrwarzania i ochrony danych osobowych
Ochrona danych osobowych w sektorze publicznym i w sektorze prywatnym
System, struktura i uwarunkowania przepisów ochrony danych osobowych w krajach UE
Inspektor Ochrony Danych - zadania, dokumentacja i organizacja pracy
Obowiązki ochrony danych osobowych
Kodeksy postępowania i certyfikacja
Zarządzanie bezpieczeństwem danych osobowych i zarządzanie ryzykiem
Bezpieczeństwo danych a technologie informatyczne
Cyberbezpieczeństwo i ochrona informacji niejawnych
Ochrona danych osobowych w przepisach sektorowych
Audyty bezpieczeństwa informacji - case study
Postępowanie kontrolne i skargowe

Łączna liczba godzin - 265 (85h wykładów + 180h ćwiczeń)
30 punktów ECTS

Oferta obowiązuje od 04.04.2024 r. (za całość studiów)Opłata wpisowaPłatność od 2 do 10 rat płatnych przelewemPłatność jednym przelewem
Cena dla nowych słuchaczy180 zł3 100 zł 2 800 zł
Cena na drugi zapis oraz dla absolwentów180 zł-200 zł-200 zł

    W poniższym polu należy podać swój adres mailowy, następnie zatwierdzić pole z kodem captcha (Nie jestem robotem) i kliknąć przycisk „Wyślij”. System odeśle wiadomość zwrotną z informacjami, dokumentami potrzebnymi do zapisu i numerem konta do opłaty wpisowej danej uczelni. Samo pobranie dokumentów nie jest jeszcze zobowiązujące i nie oznacza zapisu na studia.

    [contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]