Coaching i mentoring (UNS w Łodzi)

Przedsiębiorstwa, a także sektor związany z edukacją potrzebuje skutecznych i charyzmatycznych przywódców, którzy potrafiliby rozwijać potencjał zarówno tkwiący w klientach, jak i u pracowników oświaty i firm, a także specjalistów wspierających indywidualne osoby w procesie zmiany oraz zespoły i placówki w programach rozwojowych. Współczesny lider to osoba, za którą pójdą inni – nie dlatego, że im dowodzi i wydaje polecenia, lecz dlatego, że ich inspiruje. Program studiów jest skoncentrowany na przekazaniu praktycznej wiedzy oraz na rozwoju słuchacza studiów, co pozwoli mu rozwinąć umiejętność prowadzenia coachingu różnymi stylami oraz pracować na zaawansowanych narzędziach. Student nabędzie znajomość narzędzi i technik wykorzystywanych w coachingu, co pozwoli mu na profesjonalne prowadzenie procesu coachingowego. Program został przygotowany z myślą o osobach, którym zależy na rozwinięciu praktycznych umiejętności prowadzenia coachingu i mentoringu. Zapraszamy osoby, które chciałyby oferować coaching i mentoring w ramach własnej działalności; dyrektorów pragnących rozwinąć swój styl zarządzania; specjalistów ds. doskonalenia nauczycieli, pracowników przedsiębiorstw, postrzegających coaching jako skuteczne narzędzie zmian, którzy chcieliby rozwinąć coachingowy styl pracy w organizacji na dostępnych jej szczeblach.

Trening podstawowych kompetencji coacha - świadomości siebie i otoczenia
Typy osobowości w coachingu
Podstawy coachingu, tutoringu i mentoringu- relacje z klientem.
Etyka w coachingu
Psychologia w coachingu
Profil i rozwój coacha
Metody i techniki coachingu i mentoringu