Przygotowanie pedagogiczne do wykonywania zawodu nauczyciela psychologa (UNS w Łodzi)

Studia prowadzone są przez Uczelnię Nauk Społecznych w Łodzi.

Studia mają charakter kwalifikacyjny. Umożliwiają zdobycie uprawnień do wykonywania zawodu nauczyciela psychologa w placówkach systemu oświaty.

Studia podyplomowe nadające kwalifikacje pedagogiczne skierowane są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia i studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich na kierunku psychologia, pragnących zdobyć przygotowanie pedagogiczne umożliwiające wykonywanie zawodu nauczyciela psychologa i pracę w placówkach systemu oświaty.

Kształcenie na studiach przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela psychologa obejmuje wiedzę pedagogiczną, kluczową z punktu widzenia przygotowania do pracy w systemie oświaty, oraz umiejętności i kompetencje metodyczne warunkujące podejmowanie efektywnych działań zawodowych nauczyciela psychologa w przedszkolach, szkołach i placówkach systemu oświaty.

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wiecej-zajec-prowadzonych-na-odleglosc--zmiana-standardu-ksztalcenia-nauczycieli

Pedagogika ogólna - wybrane aspekty współczesnych teorii wychowania
System oświaty - prawo i polityka oświatowa
Współczesne koncepcje kształcenia - innowacyjne i alternatywne metody pracy nauczyciela