Biznes i zarządzanie (WSHE w Brzegu)

Studia nadają kwalifikacje do nauczania przedmiotu Biznes i Zarządzanie w szkołach ponadpodstawowych w zakresie podstawowym i rozszerzonym.

Adresatami studiów są osoby legitymujące się dyplomem studiów magisterskich z pełnymi uprawnieniami pedagogicznymi, które chcą uzyskać kwalifikacje do nauczania przedmiotu Biznes i Zarządzanie.

Zapraszamy także nauczycieli przedmiotu Podstawy przedsiębiorczości, pragnących zdobyć kompetencje dokładnie wpasowujące się w aktualną wizję MEiN.

Studia mogą jednak również stanowić propozycję doskonalenia zawodowego dla szkolnych doradców zawodowych, czy też doradców zawodowych pracujących w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Ogólna charakterystyka kierunku:

Przedmiot Biznes i zarządzanie zastępuje przedmiot Podstawy przedsiębiorczości. Nowy przedmiot ma kłaść akcent na efektywne zarządzanie finansami osobistymi oraz mieć więcej przestrzeni dla praktyki. Studia przygotowują do prowadzenia zajęć z w/w przedmiotu.

Merytorycznie program studiów jest zgodny z podstawą programową przedmiotu określoną w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dn. 6.02.2023 r., zawiera także moduły psychologiczno-pedagogiczny i dydaktyki przedmiotu.

Studia pozwalają Uczestniczkom i Uczestnikom na rozwój interdyscyplinarnych kompetencji niezbędnych do prowadzenia zajęć z w/w przedmiotu

Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 1450 ze zm.) oraz

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2023 poz. 2102).

Zakres tematyczny studiów podyplomowych obejmuje m.in.:

• Wprowadzenie do biznesu i zarządzania
  • Podstawy ekonomii w edukacji
  • Podstawy prawa gospodarczego i prawa pracy
  • Rynek pracy
  • Komunikacja interpersonalna i kompetencje miękkie w życiu zawodowym
  • System podatkowy i ubezpieczeniowy
  • Podstawy finansów i bankowości
  • Projektowanie i zarządzanie przedsiębiorstwem
  • Psychologia zarządzania
  • Podstawy zarządzania projektami
  • Negocjacje w biznesie
  • Etyka życia społeczno-gospodarczego i społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstwa
  • Podstawy dydaktyki biznesu i zarządzania
  • Dydaktyka biznesu i zarządzania
  • Praktyka – 60 godzin

Łączna liczba godzin - 300 (110h wykłady + 130h ćwiczenia + 60h praktyki)

zakres tematyczny dla studiów rozpoczętych od 01.10.2024 r.

Cena dla nowych słuchaczy180 zł
3 900 zł3 600 zł