Ochrona środowiska (UNS)

Studia prowadzone przez Uczelnię Nauk Społecznych w Łodzi.

Studia są kierowane do:

• pracowników zajmujących się administrowaniem i zarządzaniem zasobami środowiska przyrodniczego w jednostkach samorządu terytorialnego
  • pracowników różnych instytucji i zakładów pracy związanych z oceną stanu środowiska i jego ochrony (ochrona wód i gleby, gospodarka odpadami, ochrona powietrza, gospodarka wodno-ściekowa i inne).
  • absolwentów szkół wyższych wszystkich typów zajmujących się zawodowo ekologią, ochroną przyrody i ochroną środowiska

Zarządzeniem Rektora Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi w roku akademickim 2020/2021 wszystkie zajęcia odbywają się w formie on-line.

Studia trwają dwa semestry.

Ekonomia w ochronie środowiska
Zarządzanie środowiskiem
Metodyka sporządzania raportu z oceny oddziaływania na środowisko
Ochrona wód i gleby