Ochrona środowiska (UNS w Łodzi)

Studia są kierowane do:

• pracowników zajmujących się administrowaniem i zarządzaniem zasobami środowiska przyrodniczego w jednostkach samorządu terytorialnego
  • pracowników różnych instytucji i zakładów pracy związanych z oceną stanu środowiska i jego ochrony (ochrona wód i gleby, gospodarka odpadami, ochrona powietrza, gospodarka wodno-ściekowa i inne).
  • absolwentów szkół wyższych wszystkich typów zajmujących się zawodowo ekologią, ochroną przyrody i ochroną środowiska

Ochrona przyrody i zrównoważony rozwój
Ekologiczne podstawy ochrony środowiska
Prawne aspekty ochrony środowiska