Edukacja dla bezpieczeństwa (EDB) (UNS)

Studia prowadzone przez Uczelnię Nauk Społecznych w Łodzi.

Studia skierowane są do osób legitymujących się ukończeniem  studiów licencjackich lub magisterskich z pełnymi uprawnieniami pedagogicznymi, którzy chcą prowadzić zajęcia edukacyjne z przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa na wszystkich poziomach kształcenia bądź uczą tego przedmiotu, lecz nie posiadają kwalifikacji w tym zakresie.

Studia podyplomowe mają charakter kwalifikacyjny i wyposażają słuchacza w wiedzę psychologiczno-pedagogiczną a także umiejętności metodyczne do prowadzenia przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa, jak również zdobycie wiedzy o rodzajach, źródłach i sposobach zapobiegania współczesnych zagrożeń.  Nabyta przez słuchaczy wiedza ma przyczynić się do zwiększenia profesjonalizmu oraz skutecznego poszukiwania rozwiązań problemów występujących w sytuacjach kryzysowych.

Zarządzeniem Rektora Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi w roku akademickim 2020/2021 wszystkie zajęcia odbywają się w formie on-line.

Studia trwają trzy semestry.

SEMESTR I

Podstawy pedagogiki obronnej i pedagogiki wojskowej
Współczesne problemy bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego
Komunikacja w systemie obronnym państwa