Plastyka (WSHE w Brzegu)

Studia mają charakter kwalifikacyjny umożliwiający uzyskanie uprawnień do nauczania drugiego przedmiotu.

Adresatami studiów są osoby, które legitymują się dyplomem ukończenia studiów magisterskich oraz posiadają przygotowanie pedagogiczne.

Absolwent kierunku uzyska uprawnienia do nauczania przedmiotu plastyka w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 1450 ze zm.) oraz

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2023 poz. 2102)

MODUŁ KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO

Podstawy dydaktyki