Arteterapia w edukacji (CH w Warszawie)

Studia prowadzone są przez Collegium Humanum – Szkołę Główną Menedżerską z siedzibą w Warszawie.


Indywidualna Organizacja Studiów (IOS)
To szczególnie wygodne rozwiązanie, na które w przypadku studiów podyplomowych możesz zdecydować się już na etapie rekrutacji.
IOS pozwala elastycznie kształtować harmonogram studiów podyplomowych. Dzięki niemu, możesz uczyć się w dogodnie wybranym czasie, korzystając jedynie z platformy e-learningowej. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne materiały dydaktyczne!


Kierunek Arteterapia w edukacji jest otwarty na wszystkie osoby, które ukończyły już studia wyższe, jednak wciąż pragną doskonalić się pod względem wiedzy i doświadczenia, a przede wszystkim znaleźć swoją wymarzoną branżę.
Odnajdą się tu zarówno osoby, które kończyły studia z pedagogiki (w tym: resocjalizację, gerontopedagogikę, pracę opiekuńczo-wychowawczą, pracę socjalną, nauczanie wczesnoszkolne czy kształcenie zintegrowane) oraz terapię czy kierunki medyczne (pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne i rehabilitacja). Studia podyplomowe pomogą im połączyć dotychczasową wiedzę z zupełnie nowymi zagadnieniami, a co najważniejsze, z doświadczeniem i solidnym warsztatem umiejętności praktycznych.
Ci, którzy ukończyli studia wyższe z zakresu muzyki, sztuk plastycznych, artystycznych, bibliotekoznawstwa i filologii i posiadają przygotowanie pedagogiczne, wykorzystają nabyte już zdolności w nowy sposób, przekuwając je w umiejętność przeprowadzenia efektywnej i pomocnej terapii. Pedagodzy zatrudnieni w szkolnictwie powszechnym i specjalnym oraz pracownicy placówek opiekuńczo-wychowawczych, terapeutycznych, resocjalizacyjnych, kulturalno-oświatowych, ale również hospicjów, domów pogodnej jesieni, domów dziennego pobytu, placówek rehabilitacyjnych, szpitali, sanatoriów, świetlic socjoterapeutycznych i placówek interwencyjnych zdobędą kompletnie nowe doświadczenie, które z powodzeniem posłuży im w pracy. Arteterapia w edukacji jest dedykowana także tym, którzy chcą zagospodarować swoją energię, zapał i ponadprzeciętną wrażliwość w pracy rehabilitacyjnej z osobami zaburzonymi psychicznie i/lub fizycznie, w pracy resocjalizacyjnej z osobami niedostosowanymi społecznie oraz z osobami starszymi.


Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lutego 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. poz. 312)
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 2 grudnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. poz. 2160)

Źródłó: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wiecej-zajec-prowadzonych-na-odleglosc--zmiana-standardu-ksztalcenia-nauczycieli

Studia trwają trzy semestry.


Arteterapia
Biblioterapia
Biodanza
Choreoterapia
Ćwiczenia relaksacyjno-oddechowe
Diagnostyka w pedagogice specjalnej
Dydaktyka specjalna
Emisja głosu
Etyka zawodu nauczyciela
Fototerapia
Instrumenty muzyczne w muzykoterapii
Kinezyterapia
Mandala
Metody i formy arteterapii (plastyka)
Metodyka prowadzenia zajęć arteterapeutycznych
Muzykoterapia
Podstawy dydaktyki
Podstawy pedagogiki specjalnej
Programowanie muzyki dla potrzeb terapii
Psychopedagogika twórczości
Technologie informacyjne w edukacji
Terapia przez dramę
Praktyka – 120 godzin

Łączna liczba godzin - 565 (150h wykładów + 295h ćwiczeń + 120h praktyk)
60 punktów ECTS

Cena za całość studiów.

Opłata wpisowa


180zł

Płatność od 2 do 4 rat płatnych przelewem

3900zł

Płatność jednym przelewem

-300zł

Rabat dla absolwentów Edusfery lub
osób podejmujących jednocześnie drugi kierunek studiów

-200zł

    W poniższym polu należy podać swój adres mailowy, następnie zatwierdzić pole z kodem captcha (Nie jestem robotem) i kliknąć przycisk „Wyślij”. System odeśle wiadomość zwrotną z informacjami, dokumentami potrzebnymi do zapisu i numerem konta do opłaty wpisowej danej uczelni. Samo pobranie dokumentów nie jest jeszcze zobowiązujące i nie oznacza zapisu na studia.

    (CH) Collegium Humanum w Warszawie:

     
    Studia podyplomowe wspomagane są kształceniem online (e-learning, asynchronicznie) . W każdym momencie można dopisać się do grupy.
     
    Zajęcia odbywają się przy pomocy platformy edukacyjnej (moodle), a metoda pracy wygląda następująco:

    • wykładowcy przygotowują dla Słuchaczy materiały dydaktyczne do każdego przedmiotu oraz określają rodzaj zaliczenia (test lub zadanie/zadania pisemne np. referat, prezentacja, esej, itd.);

    • każdy przedmiot kończy się oceną. Po przesłaniu wykonanego zadania pisemnego lub rozwiązaniu testu wykładowca zalicza (i wstawia pozytywną ocenę) / prosi o wykonanie korekty przesłanego zadania lub testu;

    • kontakt z wykładowcami jest możliwy poprzez: prywatne wiadomości na platformie edukacyjnej / wiadomości e-mail / kontakt z sekretariatem Edusfery (nie uczelnią);

    • podczas studiów nie ma zjazdów, wykładów/ćwiczeń w czasie rzeczywistym, ustalonego harmonogramu, kiedy należy logować się na platformie edukacyjnej i zaliczać poszczególne przedmioty (nie dotyczy sytuacji, gdy płatnikiem za studia są różnego rodzaju instytucje, tj. PFRON, UP, PCPR, szkoła itd., które mogą wymagać od słuchacza np. udokumentowania realizacji poszczególnych semestrów studiów). W pozostałych przypadkach czas i miejsce zaliczeń zależy od słuchacza (z zachowaniem czasu trwania zawartej umowy);

    • ocena końcowa na świadectwie ukończenia studiów podyplomowych jest średnią arytmetyczną pozytywnych ocen z zaliczeń/egzaminów z każdego przedmiotu przewidzianego w planie studiów;

    • brak obrony pracy dyplomowej i egzaminu końcowego z całego toku studiów;

    • wszystkie formalności dopełniamy za pomocą poczty elektronicznej oraz poczty tradycyjnej/kurier, a zaliczenia i egzaminy odbywają się na platformie edukacyjnej;

    • praktyka stacjonarna w placówce: słuchacz sam znajduje placówkę, w której zrealizuje praktykę (zgodnie z odbywanym kierunkiem studiów podyplomowych i programem praktyk). Przebieg praktyk na uczelni Collegium Humanum dokumentuje się w formie zaświadczeń o zrealizowaniu praktyk, skierowań i porozumień z placówką oraz innych dokumentów, które mogą zostać wyznaczone do sporządzenia przez uczelnię. Nie są wymagane dzienniki praktyk. Słuchacz w pierwszej kolejności wysyła mailowo skany dokumentacji ze zrealizowanych praktyk, które muszą zostać pozytywnie zatwierdzone przez uczelnię (dokumentacja i program będą dostępne na koncie słuchacza w trakcie studiów). Zaakceptowaną mailowo przez uczelnię dokumentację słuchacz dostarcza w wersji papierowej (oryginały) do biura Edusfery.

      Praktyka może być realizowana przez słuchacza równolegle z częścią teoretyczną studiów, tzn. od momentu rozpoczęcia się 1. semestru, do którego dołączył słuchacz, aż do zakończenia studiów. Nie ma możliwości realizacji praktyk po zakończeniu studiów.

      Słuchacze mają możliwość wnoszenia do władz uczelni wniosku o zaliczenie aktywności zawodowej na poczet praktyk (gdy charakter wykonywanej obecnie pracy słuchacza jest tożsamy z programem praktyk i studiowanym kierunkiem), decyzje w tej sprawie są podejmowane indywidualnie przez uczelnię na podstawie przesłanych przez Państwa dokumentów potwierdzających zatrudnienie w danym zakresie.

      Bycie czynnym nauczycielem innego przedmiotu lub zajęć, które nie są tożsame ze studiowanym kierunkiem, nie stanowi podstawy do całościowego zwolnienia z praktyk, a tym samym nie zwalnia słuchacza z obowiązku udokumentowania realizacji praktyk (dot. głównie studiów 3 i 4-semestralnych).
      Nie ma możliwości przepisania praktyk zrealizowanych na innych studiach wyższych/podyplomowych.

      Praktyka na studiach 3 i 4-semestralnych jest integralną częścią planu studiów i podlega obowiązkowemu zaliczeniu. Informacje o konieczności realizacji praktyk na studiach 2-semestralnych znajdują się w zakładce Zakres tematyczny oraz w trakcie studiów na platformie edukacyjnej w kursie praktyka;

    • na koniec studiów uczelnia wydaje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych według obowiązującego wzoru MEiN (w terminie do 90. dni od momentu, w którym uczelnia otrzyma od nas Państwa kompletną dokumentację przebiegu studiów - zgodnie z ustalonym wewnętrznie harmonogramem przekazywania dokumentacji absolwentów).
      Do świadectw ukończenia studiów podyplomowych nie są wydawane suplementy ani certyfikaty, ponieważ na 2. stronie świadectwa znajduje się program studiów z godzinami (wykłady i ćwiczenia) oraz punkty ECTS przypisane do każdego przedmiotu;

    • faktura (po dostarczeniu do biura Edusfery podpisanej umowy i wymaganego kompletu dokumentów rekrutacyjnych):

      a) na słuchacza: może być wystawiona przez księgowość uczelni, jeżeli żądanie jej wystawienia zostanie przez Państwa zgłoszone mailowo w terminie 3. miesięcy, licząc od końca miesiąca, w którym dostarczono towar lub wykonano usługę bądź otrzymano całość lub część zapłaty.
      W wiadomości mailowej z prośbą o fv należy podać swoje dane (imię, nazwisko, adres, kierunek studiów, uczelnia) oraz załączyć potwierdzenie pdf wykonanego przelewu. Faktura jest wystawiana na taką kwotę, na jaką został dokonany przelew.

      b) na instytucję (np. szkoła, urząd, gmina, firma, fundacja itd.): po Państwa mailowym zgłoszeniu istnieje możliwość wystawienia przez księgowość faktury z 14-dniowym terminem płatności. Prosimy o podanie w takim przypadku pełnych danych instytucji tj. nabywcy: NIP, Regon, adres, nazwa + kwota, na jaką ma być wystawiona faktura wraz z danymi słuchacza, którego dotyczy prośba (imię, nazwisko, adres, kierunek studiów, uczelnia). Faktury z odroczonym terminem nie są wystawiane na osoby prywatne. W niektórych przypadkach konieczne może być podanie przez Państwa danych zarówno nabywcy i odbiorcy (np. gmina/powiat i szkoła).

      Każdą prośbę o fakturę (pkt. a i b) należy zgłosić mailowo na adres: podyplomowe@edusfera.edu.pl
      Następnie Państwa wiadomość z kompletem informacji przekazujemy do księgowości uczelni, ponieważ Edusfera jako partner nie wystawia faktur.

      Dane do przelewu za czesne znajdować się będą w §6 pkt 2. umowy.


    • zaświadczenie (po dostarczeniu do biura Edusfery podpisanej umowy i wymaganego kompletu dokumentów rekrutacyjnych):

      a) przed dniem rozpoczęcia się 1. semestru studiów słuchacz może otrzymać zaświadczenie, że został przyjęty na studia podyplomowe.

      b) z rozpoczęciem się 1. semestru studiów słuchacz może otrzymać zaświadczenie o studiowaniu.

      Prośby w sprawie zaświadczeń należy kierować na adres: podyplomowe@edusfera.edu.pl.
      Czas oczekiwania na skan zaświadczenia wynosi do 5. dni roboczych;

    • Istnieje możliwość realizowania dwóch lub więcej kierunków jednocześnie. RABATY


    [contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]