Psychologia sportu (UNS)

Studia prowadzone przez Uczelnię Nauk Społecznych w Łodzi.

Psychologia transportu to dziedzina odgrywająca znaczącą rolę w kreowaniu naszego bezpieczeństwa. Studia podyplomowe na kierunku Psychologia transportu pozwolą zwiększyć świadomość jego psychologicznych uwarunkowań oraz wyposażyć absolwenta w wiedzę i kluczowe dla przyszłej aktywności zawodowej umiejętności i kompetencje, pozwalające na przeprowadzanie badań kierowców, orzekanie o predyspozycjach psychicznych niezbędnych do wykonywania określonych zadań osób prowadzących pojazdy, jak również prowadzenia szeroko pojęctej działalności psychoedukacyjnej (programy i przeprowadzanie szkoleń dla kierowców naruszających przepisy i zasady obowiązujące w ruchu drogowym), której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom wiedzy z zakresu psychologii transportu, ruchu drogowego, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zagadnień medycyny pracy, psychologii klinicznej, diagnozy psychologicznej, psychiatrii czy prawa. Istotnym elementem programu kształcenia jest koncentracja na praktycznych umiejętnościach obejmujących m.in.: metodach prewencji i interwencji w następstwie stresu pourazowego (PTSD); projektowaniu programów promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kształtujących właściwe postawy zachowania się na drodze, jak również praktycznych umiejętności psychologicznych w zakresie diagnozy różnicowej kierowców tzn. poprawnego stosowania testów psychologicznych do badań kierowców i obsługi specjalistycznej aparatury potrzebnej do przeprowadzenia tych badań.

Oferta studiów podyplomowych z zakresu psychologii transportu skierowana jest do osób zorientowanych na rozwój w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zainteresowanych treściami kierunkowymi dyplomowanych psychologów – pragnących rozszerzyć zakres swojej wiedzy i umiejętności praktycznych z omawianych dziedzin.

Zarządzeniem Rektora Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi w roku akademickim 2020/2021 wszystkie zajęcia odbywają się w formie on-line.

Studia trwają dwa semestry.

Psychologia rozwojowa
Psychologia sportu
Relacje interpersonalne w sporcie
Trening mentalny