Integracja sensoryczna (CH)

Studia prowadzone są przez Collegium Humanum – Szkołę Główną Menedżerską z siedzibą w Warszawie.

Indywidualna Organizacja Studiów (IOS)
To szczególnie wygodne rozwiązanie, na które w przypadku studiów podyplomowych możesz zdecydować się już na etapie rekrutacji.
IOS pozwala elastycznie kształtować harmonogram studiów podyplomowych. Dzięki niemu, możesz uczyć się w dogodnie wybranym czasie, korzystając jedynie z platformy e-learningowej. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne materiały dydaktyczne!

Studia podyplomowe „INTEGRACJA SENSORYCZNA” są formą kształcenia, dzięki której słuchacz zdobędzie niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu metody integracji sensorycznej. Studia przygotują słuchacza do prowadzenia samodzielnej diagnozy dziecka oraz prowadzenia terapii metodą integracji sensorycznej. Po zakończeniu studiów słuchacz otrzyma świadectwo studiów podyplomowych.

ADHD, ADD, wcześniactwo (postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w SI).

Anatomia i fizjologia układu nerwowego z elementami neurologii

Autyzm (jednostka chorobowa i postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w SI).

Choroby wieku dziecięcego i choroby przewlekłe u dzieci

Diagnoza zaburzeń integracji sensorycznej

Dziecko niedowidzące i niedosłyszące (postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w SI).

Elementy psychologii klinicznej i psychopatologii

Mózgowe porażenie dziecięce ( jednostka chorobowa i postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w SI).

Pierwsza pomoc

Podstawy neuropsychologii

Programowanie terapii w zaburzeniach SI

Psychologiczne problemy rodziców dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi

Rozwój psychomotoryczny dziecka. Różnice indywidualne w rozwoju dzieci.

Sala SI ćwiczenia praktyczne

Teoria integracji sensorycznej. Organizacja terapii na terenie placówki oświatowej i rehabilitacyjnej.

Teoria odruchów sensomotorycznych. Rozwój ontogenetyczny systemów percepcyjnych.

Terapia SI a inne metody rehabilitacyjne i psychologiczno – pedagogiczne

Uogólnione i specyficzne trudności w nauce (dysleksja, dysgrafia), zaburzenia zachowania a postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w SI

Wybrane zespoły genetyczne (jednostka chorobowa i postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w SI).

Zaburzenia integracji sensorycznej

Zaburzenia mowy (postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w SI).

Zaburzenia w rozwoju układu ruchu

Zespół Downa (jednostka chorobowa i postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w SI).

Praktyka – 120 godzin

Umowa zniżkowa 5% (szczegóły dotyczące rabatów)3705 złotych4132 złotych4276 złotych
Umowa zniżkowa 10% (szczegóły dotyczące rabatów)3510 złotych3916 złotych4052 złotych