Nauczyciel języka polskiego (CH)

Studia prowadzone są przez Collegium Humanum – Szkołę Główną Menedżerską z siedzibą w Warszawie.

Indywidualna Organizacja Studiów (IOS)
To szczególnie wygodne rozwiązanie, na które w przypadku studiów podyplomowych możesz zdecydować się już na etapie rekrutacji.
IOS pozwala elastycznie kształtować harmonogram studiów podyplomowych. Dzięki niemu, możesz uczyć się w dogodnie wybranym czasie, korzystając jedynie z platformy e-learningowej. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne materiały dydaktyczne!

Adresatem studiów są osoby legitymujące się ukończeniem  studiów licencjackich lub magisterskich z pełnymi uprawnieniami pedagogicznymi, którzy chcą prowadzić zajęcia z przedmiotu Język polski na wszystkich poziomach kształcenia bądź uczą tego przedmiotu, lecz nie posiadają kwalifikacji w tym zakresie.

Celem studiów jest wyposażenie Słuchacza w niezbędną wiedzę (w tym polonistyczną, gramatyczną, czy teoretycznoliteracką) oraz umiejętności potrzebne do nauczania przedmiotu Język polski. Ponadto istotne dopełnienie stanowią wiadomości obejmujące emisję i higienę głosu.

Dydaktyka nauczania języka polskiego w klasach IV-VIII

Dydaktyka nauczania języka polskiego w szkole ponadpodstawowej

Gramatyka języka polskiego

Historia języka polskiego