Nauczyciel historii (CH)

Studia prowadzone są przez Collegium Humanum – Szkołę Główną Menedżerską z siedzibą w Warszawie.

Indywidualna Organizacja Studiów (IOS)
To szczególnie wygodne rozwiązanie, na które w przypadku studiów podyplomowych możesz zdecydować się już na etapie rekrutacji.
IOS pozwala elastycznie kształtować harmonogram studiów podyplomowych. Dzięki niemu, możesz uczyć się w dogodnie wybranym czasie, korzystając jedynie z platformy e-learningowej. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne materiały dydaktyczne!

Adresatem studiów są osoby legitymujące się ukończeniem  studiów licencjackich lub magisterskich z pełnymi uprawnieniami pedagogicznymi, którzy chcą prowadzić zajęcia z przedmiotu Historia na wszystkich poziomach kształcenia bądź uczą tego przedmiotu, lecz nie posiadają kwalifikacji w tym zakresie.

Celem studiów jest przygotowanie słuchacza do nauczania przedmiotu z zakresu Historii oraz poszerzenie wiedzy historycznej (teoria i praktyka) w wymiarze potrzebnym do nauczania tego przedmiotu w szkołach na wszystkich poziomach kształcenia.

Archeologia ziem polskich

Dydaktyka nauczania historii (w klasach IV-VIII)

Dydaktyka nauczania historii (w szkole ponadpodstawowej)

Historia nowożytna Polski do 1795r.

Historia nowożytna powszechna

Historia Polski po II wojnie światowej

Historia Polski XIX w.

Historia powszechna po II wojnie światowej.

Historia powszechna średniowieczna

Historia powszechna XIX w.

Historia starożytna powszechna

Historia średniowieczna Polski

Historia Polski 1918-1944

Nauki pomocnicze historii