Studia prowadzone przez Uczelnię Nauk Społecznych w Łodzi.
Studia adresowanie są do wszystkich osób zainteresowanych psychodietetyką, a w szczególności: dietetyków, technologów żywności; psychologów i psychoterapeutów; lekarzy i pielęgniarek; nauczycieli i pedagogów.
Słuchacze podczas studiów zapoznają się z tematyką zachowań zdrowotnych, ich somatycznych oraz psychologicznych uwarunkowań oraz metod wspomagania ich zmiany. Zdobędą najnowszą wiedzę na temat szeregu chorób związanych z niewłaściwym odżywianiem, takich jak na przykład: otyłość, miażdżyca, cukrzyca, anoreksja, bulimia i inne zaburzenia odżywiania. Poza wiedzą z zakresu medycyny o chorobach dieto-zależnych i fizjologicznych aspektach zmiany zachowań zdrowotnych, słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z bogatą wiedzą psychologiczną pozwalającą na rozumienie istoty problemów związanych z odżywianiem oraz na skuteczne motywowanie do zmiany. Dowiedzą się, jak oddziaływać na jednostki i grupy, aby wspomagać zmianę sposobu żywienia, jak motywować do leczenia dietetycznego oraz w jaki sposób przygotowywać programy edukacyjne dla różnych populacji, takich jak młodzież i dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży itp.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lutego 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. poz. 312)
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 2 grudnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. poz. 2160)
Zarządzeniem Rektora Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi w roku akademickim 2020/2021 wszystkie zajęcia odbywają się w formie on-line.
Studia trwają dwa semestry.
Teoretyczne postawy odżywiania
Psychologiczne mechanizmy odżywiania się
Psychologia emocji i motywacji
Neurofizjologiczne aspekty odżywiania się
Edukacja zdrowotna
Podstawy dietetyki
Psychoterapia w dietetyce
Aktywność fizyczna jako element profilaktyki i terapii
Zaburzenia odżywiania i radzenie sobie z nimi - psychologia procesu zmiany zachowań żywieniowych i wyznaczanie celów w pracy z pacjentem
Nadwaga i otyłość oraz ich skutki zdrowotne, psychologiczne i społeczne
Poradnictwo psychologiczne i dietetyczne w zakresie zasad zdrowego odżywiania
Dietoterapie i choroby dietozależne
Budowanie programów profilaktycznych i prewencyjnych dotyczących zaburzeń odżywiania oraz nadwagi i otyłości
Psychodietetyka w praktyce - case study - 30 godzin
Łączna liczba godzin - 250 (75h wykładów + 145h ćwiczeń + 30h stażu)
30 punktów ECTS
Cena za całość studiów. | |
Opłata wpisowa | 180zł |
Płatność od 2 do 10 rat płatnych przelewem | 3400zł |
Płatność jednym przelewem | -300zł |
Rabat dla absolwentów Edusfery lub osób podejmujących jednocześnie drugi kierunek studiów | -200zł |