Psychogeriatria z animacją kulturową (UNS)

Studia prowadzone przez Uczelnię Nauk Społecznych w Łodzi.

Studia podyplomowe na kierunku Psychogeriatria z animacją kulturową skierowane są do osób, które uzyskały tytuł licencjata lub magistra psychologii, studiów humanistycznych lub medycznych.

Celem studiów podyplomowych na kierunku Psychogeriatria z animacją kulturową jest przekazanie Uczestnikom najnowszej wiedzy z zakresu psychogeriatrii, gerontologii, gerontogogiki z elementami geriatrii i wyposażenie ich w umiejętności niezbędne do pracy z pacjentami z problemami wieku senioralnego, zarówno w zakresie diagnozy i terapii chorób neurodegeneracyjnych, jak i animacji czasu wolnego. Dzięki wprowadzeniu do oferty kierunku przedmiotów psychomedycznych- Absolwent uzyskuje możliwość pracy w jednostkach publicznej i niepublicznej służby zdrowia, w warunkach ambulatoryjnych i hospitalizacyjnych, a także w ośrodkach opiekuńczych i instytucjach sprawujących ambulatoryjną i całodobową opiekę nad seniorami.

– Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668),

– Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019, poz. 1450),

Zarządzeniem Rektora Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi w roku akademickim 2020/2021 wszystkie zajęcia odbywają się w formie on-line.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt na adres: psychologia@edusfera.edu.pl

Studia trwają dwa semestry.

Psychologia i fizjologia starzenia się
Współpraca psychologa z lekarzem geriatrą
Rehabilitacja neurologiczna i geriatryczna
Psychologiczne aspekty zdrowego stylu życia seniora