Psychogeriatria z animacją kulturową (UNS)

Studia prowadzone przez Uczelnię Nauk Społecznych w Łodzi.

Studia podyplomowe na kierunku Psychogeriatria z animacją kulturową skierowane są do osób, które uzyskały tytuł licencjata lub magistra psychologii, studiów humanistycznych lub medycznych.

Celem studiów podyplomowych na kierunku Psychogeriatria z animacją kulturową jest przekazanie Uczestnikom najnowszej wiedzy z zakresu psychogeriatrii, gerontologii, gerontogogiki z elementami geriatrii i wyposażenie ich w umiejętności niezbędne do pracy z pacjentami z problemami wieku senioralnego, zarówno w zakresie diagnozy i terapii chorób neurodegeneracyjnych, jak i animacji czasu wolnego. Dzięki wprowadzeniu do oferty kierunku przedmiotów psychomedycznych- Absolwent uzyskuje możliwość pracy w jednostkach publicznej i niepublicznej służby zdrowia, w warunkach ambulatoryjnych i hospitalizacyjnych, a także w ośrodkach opiekuńczych i instytucjach sprawujących ambulatoryjną i całodobową opiekę nad seniorami.

Zarządzeniem Rektora Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi w roku akademickim 2020/2021 wszystkie zajęcia odbywają się w formie on-line.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt na adres: psychologia@edusfera.edu.pl

Studia trwają dwa semestry.

Psychologia i fizjologia starzenia się
Współpraca psychologa z lekarzem geriatrą
Rehabilitacja neurologiczna i geriatryczna
Psychologiczne aspekty zdrowego stylu życia seniora