Trener umiejętności społecznych (WSHE)

Studia prowadzone pod patronatem merytorycznym Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

Adresatami studiów podyplomowych na specjalności Trener umiejętności społecznych adresowane są do wszystkich, którzy posiadają wykształcenie wyższe. Studia te dedykowane są szczególnie osobom takim jak pedagodzy, psycholodzy, nauczyciele, wychowawcy i kuratorzy sądowi. To także propozycja dla każdego, kto pragnie podnieść swoje kompetencje w zakresie pracy z grupą z wykorzystaniem nowoczesnych, aktywnych metod.

Studia podyplomowe na specjalności Trener umiejętności społecznych to przede wszystkim kompleksowe i rzetelne nauczanie nowoczesnych metod pracy z grupami dzieci i młodzieży sprawiającymi trudności wychowawcze. Celem studiów jest wyposażenie wszystkich uczestników w praktyczną wiedzę o problemach dzieci i młodzieży w kontekście najnowszych osiągnięć współczesnej psychologii i pedagogiki. Dzięki znajomości podstawowych założeń psychoprofilaktyki i psychoterapii absolwenci są w stanie w sposób twórczy rozwiązywać problemy rozwijać relacje współpracy z ludźmi oraz konstruktywnie wspierać ich rozwój. Efektem oferowanego przez nas kształcenia jest również zwiększenie umiejętności w zakresie prowadzenia grup m.in. poprzez moderowanie procesu grupowego, wykorzystywanie skutecznych metod i technik prowadzenia zajęć grupowych, stymulowanie pożądanych zachowań oraz panowanie nad niepożądanymi. Dodatkowo, studia podyplomowe wyposażą Cię w zdolność autoprezentacji, komunikacji, budowania zaangażowania grupowego i własnego, oraz znajomość najlepszych metod radzenia sobie z tremą i stresem.

2 semestry – 215 godzin zajęć (w tym praktyka 30 godzin).

3150 złotych (możliwość rozłożenia płatności na raty)

Studia eksternistyczne wspomagane kształceniem on-line.

Trening interpersonalny
Psychospołeczny rozwój dzieci i młodzieży
Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej
Trening zastępowania agresji