Wychowanie do życia w rodzinie (UNS)

Studia prowadzone przez Uczelnię Nauk Społecznych w Łodzi.

Studia skierowane są do osób legitymujących się ukończeniem  studiów licencjackich lub magisterskich z pełnymi uprawnieniami pedagogicznymi, którzy chcą prowadzić zajęcia edukacyjne z przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie w szkole podstawowej oraz ponadpodstawowej bądź uczą tego przedmiotu, lecz nie posiadają kwalifikacji w tym zakresie.

Celem studiów jest poszerzenie wiedzy niezbędnej do prowadzenia zajęć min. z następujących dziedzin: antropologii, etyki, socjologii, prawa, zagadnień biomedycznych, psychologiczno-pedagogicznych oraz seksuologii oraz metodyki i dydaktyki przedmiotu. Poza przygotowaniem merytorycznym studia poszerzają również umiejętności metodyczne.

Zarządzeniem Rektora Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi w roku akademickim 2020/2021 wszystkie zajęcia odbywają się w formie on-line.

Studia trwają trzy semestry.

SEMESTR I

Biomedyczne podstawy rozwoju człowieka
Socjologia rodziny
Psychologia rodziny