Psychotraumatologia (WSHE)

Studia prowadzone pod patronatem merytorycznym  Wyższej Szkole Humanistyczno- Ekonomicznej w Brzegu.

Studia podyplomowe na kierunku Psychotraumatologia skierowane są do osób, które uzyskały tytuł magistra psychologii, studiów humanistycznych lub medycznych i nadają uprawnienia do wykonywania zawodu Psychotraumatologa.

Studia mają na celu przygotowanie praktycznych umiejętności do pracy z osobami, które przeżywają stres traumatyczny na skutek zdarzeń losowych tj. katastrofy naturalne czy wypadki komunikacyjne, powodzie, oraz wywołane przez innych ludzi tj. przemoc fizyczna i psychiczna, gwałt.

Studia nauczają diagnozy różnicowej zaburzeń po stresie traumatycznym u dorosłych, jak zareagować po traumatycznych wypadkach oraz terapii traumy.

Studia Psychotraumatologia przygotowują do pracy w zakresie psychologicznej pomocy w szpitalach psychiatrycznych, klinikach, zakładach karnych i poprawczych, ośrodkach psychoterapii, oddziałach szpitalnych, hospicjach, ośrodkach interwencji kryzysowej, poradniach i gabinetach.

Studia trwają  dwa semestry (308 godzin, 60 ECTS).

Opłata rekrutacyjna – 100 zł
1 wpłata roczna – 5 900 zł
2 wpłaty półroczne – 3 100 zł
4 wpłaty kwartalne – 1 600 zł

Studia doskonalące w 100% online – praca na Platformie edukacyjnej Uczelni (w dowolnym dla Słuchacza czasie) wspomagana systemem wideokonferencji (możliwość bezpośredniego kontaktu z wykładowcą).

Diagnoza i ocena traumy psychicznej
Ekspresja artystyczna jako metoda terapeutyczna w traumie
Interwencja kryzysowa w próbach samobójczych
Interwencja psychologiczna w traumie onkologicznej