Diagnoza i terapia neuropsychologiczna (WSHE)

Studia prowadzone przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Studia podyplomowe na kierunku “Diagnoza i terapia neuropsychologiczna” skierowane są do osób, które posiadają wykształcenie wyższe. Uzyskanie świadectwa ukończenia Studiów Podyplomowych „Diagnoza i terapia neuropsychologiczna” poświadcza nabycie kwalifikacji podyplomowych w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej, lecz nie uprawnia do posługiwania się tytułem neuropsychologa.

Celem studiów jest przekazanie Uczestnikom najnowszej wiedzy z zakresu psychosomatyki i przekazanie Uczestnikom najnowszej i komplementarnej wiedzy z zakresu metod i narzędzi diagnostycznych w zakresie neuropsychologii stosowanych w ośrodkach publicznej i niepublicznej służby zdrowia oraz rozpoznawania dysfunkcji układu nerwowego w o podłożu psychicznym i neurodegeneracyjnym. Celem studiów jest przekazanie Słuchaczom całościowej wiedzy na temat najnowszych technik obrazowania mózgowia i nabycia umiejętności współpracy z pracownikami medycznymi.

Po ukończeniu kierunku Słuchacz potrafi wybrać i dostosować daną metodę i narzędzie diagnostyczne do aktualnych potrzeb i prezentowanych dysfunkcji pacjenta i zgłaszanych trudności w zakresie neuropsychologii dziecięcej i osób dorosłych. Potrafi pokierować całym procesem terapeutycznym w oparciu o współpracę z różnymi specjalistami i instytucjami pomocowymi oraz zaproponować metody terapeutyczne wraz z opracowaniem dla pacjenta opinii o jego stanie zdrowia i zaleceń.

Szanowni Państwo,
ze względu na szczególne rozwiązania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz w trosce o zdrowie pracowników i studentów informujemy, że decyzją Rektora WSHE w Brzegu, wszystkie zajęcia, aż do odwołania, prowadzone są w formie zdalnej (on-line).

Po więcej informacji zapraszamy na kontakt: psychologia@edusfera.edu.pl

Studia trwają dwa semestry.

Biologiczne podstawy zachowania
Neurobiologia z elementami neurodydaktyki
Ocena psychologiczna pacjenta w kontekście zaburzeń neuropsychologicznych
Neuroobrazowanie w diagnostyce neuropsychologicznej dzieci i dorosłych
Psychogeriatryczne aspekty diagnozy i terapii neuropsychologicznej
Diagnoza i terapia funkcji poznawczych
Rehabilitacja neuropsychologiczna
Aspekty neuropsychologii dziecięcej – przegląd metod diagnostycznych i terapeutycznych
Neuropsychologiczne następstwa uszkodzeń mózgu – obraz kliniczny, diagnoza i terapia
Opieka hospicyjna i paliatywna pacjentów neurologicznych
Praca terapeutyczna z pacjentem w stanie wegetatywnym i minimalnej świadomości oraz w zespole zamknięcia
Praca terapeutyczna z pacjentami epileptycznymi – aspekty diagnostyczne i psychopedagogiczne
Współpraca neuropsychologa z rodziną pacjenta, innymi specjalistami i instytucjami pomocowymi
Elementy interwencji kryzysowej w medycynie transplantacyjnej. Aspekty etyki zawodu.

Umowa zniżkowa 5% (szczegóły dotyczące rabatów)4655 złotych4940 złotych5320 złotych
Umowa zniżkowa 10% (szczegóły dotyczące rabatów)4410 złotych4680 złotych5040 złotych