Neuropsychologia

Studia podyplomowe na kierunku Neuropsychologia skierowane są do osób, które uzyskały tytuł licencjata lub magistra psychologii, lub kierunków medycznych i nadają uprawnienia do wykonywania zawodu Neuropsychologa.

CEL STUDIÓW

Przekazanie Uczestnikom najnowszej wiedzy z zakresu psychosomatyki i przekazanie Uczestnikom najnowszej i komplementarnej wiedzy z zakresu metod i narzędzi diagnostycznych w zakresie neuropsychologii stosowanych w ośrodkach publicznej i niepublicznej służby zdrowia oraz rozpoznawania dysfunkcji układu nerwowego w o podłożu psychicznym i neurodegeneracyjnym. Celem studiów jest przekazanie Słuchaczom całościowej wiedzy na temat najnowszych technik obrazowania mózgowia i nabycia umiejętności współpracy z pracownikami medycznymi.

EFEKTY KSZTAŁCENIA

Słuchacz potrafi wybrać i dostosować daną metodę i narzędzie diagnostyczne do aktualnych potrzeb i prezentowanych dysfunkcji pacjenta i zgłaszanych trudności w zakresie neuropsychologii dziecięcej i osób dorosłych. Potrafi pokierować całym procesem terapeutycznym w oparciu o współpracę z różnymi specjalistami i instytucjami pomocowymi oraz zaproponować metody terapeutyczne wraz z opracowaniem dla pacjenta opinii o jego stanie zdrowia i zaleceń.

KADRA

teoretycy i praktycy-magistrowie Psychologii i doktorzy nauk o wychowaniu fizycznym, psychoterapeuci, psychologowie zatrudnieni w poradniach psychoterapeutycznych niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, lekarze psychiatrzy i inni specjaliści medyczni.

WARUNKI PRZYJĘCIA

tytuł licencjata lub magistra psychologii.

ZAKRES TEMATYCZNY

Biologiczne podstawy zachowania
Neurobiologia z elementami neurodydaktyki
Ocena psychologiczna pacjenta w kontekście zaburzeń neuropsychologicznych
Neuroobrazowanie w diagnostyce neuropsychologicznej dzieci i dorosłych
Psychogeriatryczne aspekty diagnozy i terapii neuropsychologicznej
Diagnoza i terapia funkcji poznawczych
Rehabilitacja neuropsychologiczna
Aspekty neuropsychologii dziecięcej – przegląd metod diagnostycznych i terapeutycznych
Neuropsychologiczne następstwa uszkodzeń mózgu – obraz kliniczny, diagnoza i terapia
Opieka hospicyjna i paliatywna pacjentów neurologicznych
Praca terapeutyczna z pacjentem w stanie wegetatywnym i minimalnej świadomości oraz w zespole zamknięcia
Praca terapeutyczna z pacjentami epileptycznymi – aspekty diagnostyczne i psychopedagogiczne
Współpraca neuropsychologa z rodziną pacjenta, innymi specjalistami i instytucjami pomocowymi
Elementy interwencji kryzysowej w medycynie transplantacyjnej. Aspekty etyki zawodu.

Cena studiów: 4 900 zł + 100 zł opłata wpisowa

kontakt: psychologia@edusfera.edu.pl