Psychodietetyka (CH)

Studia prowadzone są przez Collegium Humanum – Szkołę Główną Menedżerską z siedzibą w Warszawie.

Studia adresowanie są do wszystkich osób zainteresowanych psychodietetyką, a w szczególności: dietetyków, technologów żywności; psychologów i psychoterapeutów; lekarzy i pielęgniarek; nauczycieli i pedagogów.

Słuchacze podczas studiów zapoznają się z tematyką zachowań zdrowotnych, ich somatycznych oraz psychologicznych uwarunkowań oraz metod wspomagania ich zmiany. Zdobędą najnowszą wiedzę na temat szeregu chorób związanych z niewłaściwym odżywianiem, takich jak na przykład: otyłość, miażdżyca, cukrzyca, anoreksja, bulimia i inne zaburzenia odżywiania. Poza wiedzą z zakresu medycyny o chorobach dieto-zależnych i fizjologicznych aspektach zmiany zachowań zdrowotnych, słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z bogatą wiedzą psychologiczną pozwalającą na rozumienie istoty problemów związanych z odżywianiem oraz na skuteczne motywowanie do zmiany. Dowiedzą się, jak oddziaływać na jednostki i grupy, aby wspomagać zmianę sposobu żywienia, jak motywować do leczenia dietetycznego oraz w jaki sposób przygotowywać programy edukacyjne dla różnych populacji, takich jak młodzież i dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży itp.

Studia trwają dwa semestry.

Podstawowe zagadnienia z zakresu psychologii odżywiania.
Psychologiczne aspekty zmiany zachowań zdrowotnych.
Problem nadwagi i otyłość – podejście psychologiczne.
Zaburzenia odżywiania.
Promocja zdrowego stylu życia w społeczeństwie.
Zmiana nawyków żywieniowych – interwencje psychologiczne.
Ciało i umysł w różnych kontekstach.
Moduł i podstawy dietetyki.
Odżywianie a zdrowie.
Podstawy poradnictwa żywieniowego.
Aktywność fizyczna a zdrowie człowieka.

1 rata2 raty4 raty