Seksuologia praktyczna (CH)

Studia prowadzone są przez Collegium Humanum – Szkołę Główną Menedżerską w Warszawie.

Studia adresowane są do psychologów, pedagogów oraz lekarzy i innych osób pracujących w zawodach medycznych, których praca zakłada podnoszenie jakości życia seksualnego, działanie na rzecz bezpiecznej i zdrowej seksualności, popularyzację wiedzy o seksualności (np. prowadzenie edukacji seksualnej) lub pomoc w radzeniu sobie z typowymi problemami i zaburzeniami związanych ze sferą seksualną.

W studiach mogą również uczestniczyć absolwenci studiów licencjackich i magisterskich innych dziedzin nauki.

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom rzetelnej wiedzy, integrującej różnorodność perspektyw w obszarze seksuologii, a przede wszystkim aktualnej i zgodnej z najnowszym rozumieniem seksualności. Przywiązujemy szczególną wagę do wykształcenia u słuchaczy umiejętności odpowiedzialnych interwencji terapeutycznych, mieszczących się w zakresie kompetencji osoby pomagającej. Nasi absolwenci będą przygotowani do wspierania w radzeniu sobie z trudnościami w zakresie seksualności, profilaktyki tych trudności oraz wspierania zdrowego rozwoju seksualnego.

Studia trwają  dwa semestry (250 godzin, 42 ECTS).

Opłata rekrutacyjna – 100 zł – płatna na konto: 07 1020 1013 0000 0302 0401 7463
4 900 zł (możliwość rozłożenia płatności na raty)

Studia eksternistyczne wspomagane kształceniem on-line.

Podstawy Seksuologii
Wstęp do seksuologii
Biologiczne podstawy seksualności. Psychofizjologia seksualności
Różnicowanie płci
Badanie seksuologiczne i wywiad seksuologiczny
Pojęcie normy w seksuologii
Etyka w praktyce seksuologicznej
Seksuologia dzieci i młodzieży
Seksuologia osób w wieku podeszłym
HIV i inne infekcje przenoszone drogą płciową: drogi zakażenia, leczenie, epidemiologia
Seksualność osób z niepełnosprawnościami
Psychologia miłości
Podstawy seksuologii sądowej

Seksuologia Kliniczna
Klinika zaburzeń seksualnych
Praktyczny trening diagnozy seksuologicznej
Zaburzenia Preferencji Seksualnych
Dysforia i niezgodność płciowa
Zaburzenia seksualne w różnych specjalnościach medycznych

Praktyczne zastosowanie seksuologii
Metody psychoterapeutyczne w leczeniu zaburzeń seksualnych
Pomoc psychoseksualna dla osób LGBT
Nienormatywne relacje – geneza i poradnictwo psychologiczne i seksuologiczne
Studium przypadku – praca z pacjentem
Warsztat seksuologiczny
Zdrowie seksualne i reprodukcyjne
Terapia seksuologiczna par
Opiniowanie sądowo-seksuologiczne. Analiza akt sprawy. Zasady tworzenia opinii sądowo-seksuologicznej.

Dokumenty rekrutacyjne prześlij na e-mail: studia@edusfera.edu.pl