PSYCHOTRAUMATOLOGIA

Studia pod opieką merytoryczną COLLEGIUM HUMANUM – Szkoła Główna Menedżerska.

Studia podyplomowe na kierunku Psychotraumatologia skierowane są do osób, które uzyskały tytuł magistra psychologii, studiów humanistycznych lub medycznych i nadają uprawnienia do wykonywania zawodu Psychotraumatologa.

Studia mają na celu przygotowanie praktycznych umiejętności do pracy z osobami, które przeżywają stres traumatyczny na skutek zdarzeń losowych tj. katastrofy naturalne czy wypadki komunikacyjne, powodzie, oraz wywołane przez innych ludzi tj. przemoc fizyczna i psychiczna, gwałt.

Studia nauczają diagnozy różnicowej zaburzeń po stresie traumatycznym u dorosłych, jak zareagować po traumatycznych wypadkach oraz terapii traumy.

Studia Psychotraumatologia przygotowują do pracy w zakresie psychologicznej pomocy w szpitalach psychiatrycznych, klinikach, zakładach karnych i poprawczych, ośrodkach psychoterapii, oddziałach szpitalnych, hospicjach, ośrodkach interwencji kryzysowej, poradniach i gabinetach.

Studia trwają  dwa semestry (308 godzin, 60 ECTS).

Opłata rekrutacyjna – 100 zł – płatna na konto: 07 1020 1013 0000 0302 0401 7463
1 wpłata roczna – 8 500 zł do końca czerwca promocja 6 900 zł
2 wpłaty półroczne – 4 500 zł do końca czerwca promocja 3 650 zł
4 wpłaty kwartalne – 2 300 zł do końca czerwca promocja 1 900 zł

Studia w 100% w systemie on-line prowadzone są z wykorzystaniem Uczelnianej platformy edukacyjnej.Wykładowcy udostępniają dla słuchaczy materiały dydaktyczne i określają zadania do wykonania.
Słuchacz sam decyduje kiedy rozwiąże zadanie i prześle wykładowcy. Można uczestniczyć w zajęciach z dowolnego miejsca na świecie, wykorzystując komputer, tablet lub smartfon.

Psychotraumatologia
Psychotraumatologia w kontekście rozwoju życia ​
Psychotraumatologia stresu
Psychotraumatologia w kontekście zaburzeń