Dysleksja – diagnoza i terapia (WSHE)

Studia prowadzone przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę i umiejętności przydatne do pracy diagnostyczno-terapeutycznej z uczniem ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się.

Szanowni Państwo,
ze względu na szczególne rozwiązania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz w trosce o zdrowie pracowników i studentów informujemy, że decyzją Rektora WSHE w Brzegu, wszystkie zajęcia, aż do odwołania, prowadzone są w formie zdalnej (on-line).

Studia trwają dwa semestry.

Psychologiczne podstawy dysleksji rozwojowej

Teoretyczne podstawy specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu

Medyczne podstawy dysleksji rozwojowej

Ryzyko dysleksji – rozpoznanie i wczesna pomoc

Diagnoza dysleksji rozwojowej

Metodyka pracy korekcyjno-kompensacyjnej z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu (klasy zintegrowane, w starszym wieku szkolnym)

Metody stosowane w terapii ucznia z dysleksją rozwojową

Podstawy prawne opieki nad uczniem dyslektycznym. Ocenianie. Klasyfikowanie. Promowanie.

Związek zaburzeń mowy z dysleksją rozwojową

Etyka zawodu nauczyciela

Umowa zniżkowa 5% (szczegóły dotyczące rabatów)2990 złotych3135 złotych3250 złotych
Umowa zniżkowa 10% (szczegóły dotyczące rabatów)2835 złotych2970 złotych3100 złotych